Ustka będąca miastem znajdującym się na północy Polski jest terenem niezwykle bogatym turystycznie. Jest to idealne miejsce na spędzenie letnich wczasów, jak i rodzinne wakacje w innych porach roku. Ustka daje nam również możliwość spędzenia wakacji przez dłuższy okres czasowy, dzięki bogatej ofercie noclegów nad morzem. Sprawia to, że możemy budzić się każdego poranka z przepięknym widokiem na nasze rodzime morze.

Na terenie tego miasta prężnie działa muzeum Ziemi Usteckiej. Jest to cudowne miejsce, dzięki któremu możemy zagłębić się w historię tych terenów oraz bliżej poznać obecną tam kulturę i zwyczaje. Jest to idealny sposób, aby intensywniej wdrożyć się w klimat tamtejszych terenów. Edukacyjną stronę Ustki dopełnia również museum of Bread, czyli muzeum chleba. Jest to cudowne miejsce do zwiedzenia podczas rodzinnych wczasów. Podczas pobytu w tym obiekcie możemy poznać nie tylko historię chleba, ale także dowiedzieć się ogromną ilość ciekawostek z tego zakresu. Przewodnik oprowadzi nas również po całym obiekcie, ukazując różnorodne urządzenia pomocne przy wyrobie tego pieczywa.

Kolejnym obiektem turystycznym znajdującym się w tym malowniczym mieście, jest muzeum bursztynu. Podczas wczasów w tym miejscu możemy dokładniej poznać historię jego powstawania, wydobycia oraz obróbki. Znajdują się tam również liczne okazy, które zachwycają wyglądem.

Sprawdź również: Domki nad morzem – wakacyjny wypoczynek

Na tym obszarze znajduje się również posąg syrenki, który zachwyca niebagatelnym wykonaniem. Dzięki niemu możemy jeszcze dogłębniej odczuć wakacyjny nastrój na nadmorskich terenach. Klimat naszego rodzimego Morza Bałtyckiego możemy również wzmocnić poprzez spacer na plaży, po dawnym osiedlu rybackim i porcie oraz podczas pobytu oceanarium. Znajduje się tam również ławeczka Ireny Kwiatkowskiej. Równie ciekawym miejscem podczas rodzinnych wczasów będzie muzeum figur woskowych. Te niezwykłe postaci sprawią, że nasze wakacje będą niezapomniane i pełne wrażeń.