Jelenia Góra to świetna baza wypadkowa w pobliskie góry (blisko stąd również do Szklarskiej Poręby i Karpacza). Idealne miejsce na wakacje, dla tych, którzy chcą pospacerować po górach, zimą pojeździć na nartach, doświadczyć piękna górskiej przyrody. Co ważne, góry otaczające Jelenią Górę nie są bardzo wysokie, więc z powodzeniem mogą wybrać się tu ci, którzy nie lubią gór wysokich lub nie mogą ze względów zdrowotnych w takich przebywać.

Dla osób, które chcą wybrać się nieco dalej w góry, polecamy również wygodne noclegi w Szklarskiej Porębie (w tym apartamenty). Z pewnością będą Państwo zadowoleni również z tej opcji wypoczynku.

Rejony obfitują w mnóstwo tras spacerowych, miejsc do uprawiania aktywnego wypoczynku lub też do zwykłego relaksu. Miłośnikiem spokojnego wypoczynku można polecić domki z widokiem na góry. Takie noclegi w okolicach Jeleniej Góry to standard. Warto wspomnieć, że miasto praktycznie sąsiaduje z Czechami i Niemcami, nie ma więc problemu z jednodniowymi wypadami z Jeleniej Góry do tych krajów. Wczasy w górach i takie wyjazdy mają sens. Oczywiście wyjazdy samochodem to najlepsze rozwiązanie, warto jednak wspomnieć, że i połączeń kolejowych nie brakuje.

Atrakcje turystyczne

Noclegi w Jeleniej Górze, wakacje w tych rejonach to dobra opcja nie tylko z uwagi na piękne rejony, w których położone jest to miasto. W samym mieście nie brakuje atrakcji turystycznych, dlatego nawet wakacje przy złej pogodzie nie muszą równać się nudzie. W mieście można zobaczyć niemało zabytków i ciekawych miejsc. Z najważniejszych, wartych zobaczenia można wymienić takie atrakcje jak

  • kościół p.w. świętego Krzyża
  • rzeźba „Porwanie Europy”
  • cerkiew św. Piotra i Pawła
  • brama i baszta Wojanowska
  • Bazylika św. Erazma i Pankracego
  • Wieża Zamkowa
Wieża zamkowa i widok z niej (poniżej)

Warto także poznać samo miasto. Na uwagę zasługuję między innymi rynek z charakterystycznymi kamieniczkami a także główna ulica miasta, ulica 1-go Maja, gdzie zachwycają wyglądem barkowe kamieniczki z połowy XVIII wieku. Ciekawostką też jest Cudowne Źródełko. Jego nazwa wiąże się z legendą sprzed lat. Głosiła ona, że wodą z cudownego źródełka sprawdzano to czy ktoś mówi prawdę. Każdy, kto mówił w danej sprawie prawdę, po wypiciu wody z cudownego źródełka żył dalej. Ten kto kłamał, padał martwy.

Przeczytaj również: Wypoczynek nad morzem – dlaczego domki są tak popularne

Baza turystyczna

Noclegi w Jeleniej Górze nie są problemem. W mieście i okolicach ich nie brakuje. Można nocować w pokojach zlokalizowanych w hotelach i motelach, do wynajęcia są także domki, w tym domki z widokiem na piękne okolice. Każdy, kto planuje wczasy a niekoniecznie chce wypoczywać w miejscach, gdzie turystów jest bez liku, powinien rozważyć wakacje w Jeleniej Górze lub okolicach. Te rejony mogą się podobać. Warto się o tym przekonać.